1. Wielki Post w roku 2020 ma niezwykły charakter. Walce z grzechem, która toczy się w ludzkich sercach, towarzyszy walka z pandemią na wielu odcinkach życia. Potrzebna jest coraz większa mobilizacja w pokonaniu wirusa, ale nie mniejsza musi być determinacja w odrzuceniu grzechu.
 2. Przed nami przeżywanie Tajemnic Wielkiego Tygodnia. Pochylamy się nad naszym życiem wiary i pytamy o UFNOŚĆ I NADZIEJĘ opartą o Boga Ojca, Boga Syna i Boga Ducha Świętego.- Uczestniczymy w Liturgii Niedzieli Palmowej, Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Niedzieli Zmartwychwstania Pana Jezusa korzystając z przekazu medialnego: telewizji, radia i internetu.MOJA Prośba do Wielu z Was to zadanie, które możemy i powinniśmy wykonać.Zachowując przepisy sanitarne chroniące nasze zdrowie. zadbajmy o życie duchowe przez przyjęcie w tych dniach Komunii Świętej.Zawsze można podejść do Kościoła aby to uczynić.

  Proponuję w ramach Modlitwy ADORACJI Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przychodzić w małej grupie sąsiadów z roli (5 osób), aby nawiedzić Cierpiącego Jezusa i polecić w modlitwie siebie i najbliższych.

  W Niedzielę Zmartwychwstania Przyjmowanie Komunii Świętej będzie po Mszach Świętych.

  PROPOZYCJA – ZAPROSZENIE:

  Wielki Piątek – Plan Nawiedzenia Pana Jezusa

 • od godz. 8.00-9.00 – Rola Groniowa, Bartoszówka, Borówka
 • od godz. 9.00-10.00 – Rola Pawłówka
 • od godz. 10.00-11.00 – Rola Marszałkowa
 • od godz. 11.00-12.00 – Rola Madejowa
 • od godz. 12.00-13.00 – Rola Wyrodowa
 • od godz. 13.00-14.00 – Rola Miśkowa
 • od godz. 14.00-15.00 – Rola Penowa
 • od godz. 15.00-16.00 – Rola Surzynowa
 • od godz. 16.00-17.00 – Rola KrólowaWielka Sobota: Plan Nawiedzenia Pana Jezusa
 • od godz. 8.00-9.00 – RolaLasowa
 • od godz. 9.00-10.00 – Rola Koskowa
 • od godz. 10.00-11.00 – Rola Papieżowa
 • od godz. 11.00-12.00 – Rola Karelusowa
 • od godz. 12.00-13.00 – Rola Biskupowa
 • od godz. 13.00-14.00 – Rola Malikowa
 • od godz. 14.00-15.00 – Rola Lasikowa
 • od godz. 15.00-16.00 – Rola Kozłowa
 • od godz. 16.00-17.00 – Rola Bednarzowa, Bogaczowa, CzajowaPrzypominam o zachowaniu w Wielki Piątek postu ścisłego co do ilości (3 posiłki) i jakości (posiłek bezmięsny). Charakter postny jakościowy można zachować również w Wielką Sobotę.

 

DLA WSZYSTKICH PARAFIAN PODPOWIEDŹ

Najważniejszy Wielki Tydzień przeżywać będziemy w naszych domach, połączeni udziałem w Liturgii sprawowanej w telewizji, radio i internecie.

Dlatego:

Nasz dom i my gromadzimy się w Rodzinie, w posprzątanym domu i ubrani odświętnie.

Transmisji słuchamy w skupieniu: wstajemy, klękamy, śpiewamy. NIE MA potrzeby wykonywać coś dodatkowo – równocześnie.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTĄ I KOMUNIĘ wielu z nas odprawi w sposób DUCHOWY – Pragnienie duszy.

Na stronie internetowej “diecezja krakowska” są zebrane dokumenty-zalecenia-tłumaczenia. Ważne jest aby:

Podejmując Spowiedź Duchową należy starannie, dokładnie ją przygotować, modląc się wypowiadając grzechy, za nie żałować. OBOWIĄZKOWO w postanowieniu poprawy mówię Panu Jezusowi, że jak tylko sytuacja się unormuje, odprawię Spowiedź tą tradycyjną i grzechy, które były wypowiem.

Podejmując Komunię Św. Duchową staram się w wielkim skupieniu zaprosić Jezusa do mojego serca.

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE jest przejściem z “duchowej uczty”z Jezusem Zmartwychwstałym, do “uczty ciała” w gronie naszej Rodziny.

Modlitwa przed jedzeniem i składanie życzeń to pierwszy poczęstunek wspólnego posiłku. To ta modlitwa, jak każda modlitwa przed jedzeniem jest PROŚBĄ, aby Pan Bóg nam błogosławił i nikt z nas nie był głodny.

NIE MA więc “ŚWIĘCENIA POKARMÓW” w Kościele, czyni to Ojciec Rodziny prowadząc uroczystą modlitwę przed Śniadaniem Świątecznym