W niedzielę 19.04.2015 o godzinie 10.00 nasza parafia gościła Członków Związku Podhalan oddział Babiogórski oraz członkinie Kół Gospodyń z Zawoi Dolnej, Wieprzca, Żarnówki, Juszczyna, Grzechyni, Kojszówki i Białki.

Wszystko rozpoczęło się od Związku Podhalan, gdyż to oni zaproponowali  gromadzenie się  na wspólnej modlitwie i spotkaniu wszystkich Kół Gospodyń ze Związkiem.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod patronatem Dziekana i proboszcza  ks. Tadeusza Różałowskiego w Grzechyni. Następnie spotkanie to wspólny opłatek w Makowie Podhalańskim. „Celem takich   spotkań  jest poszerzanie i zwerbowanie młodzieży, która zainteresowana jest kulturą, strojami, muzyką i tradycjami. Pragniemy wszyscy jednoczyć się dla naszej małej Ojczyzny” – mówił zastępca prezesa Związku Podhalan p. Jan Suwaj.

Dzisiejsze spotkanie i wspólna modlitwa odbywała się pod przewodnictwem proboszcza ks. Jerzego Klauznera, który modlił się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członków Związku oraz wszystkich członkiń Kół Gospodyń.

W trakcie modlitewnego spotkania do związku Podhalan przystąpiły 2 nowe członkinie: P. Bałos Krystyna z Makowa Podhalańskiego oraz p. Bałos Halina również z Makowa Podhalańskiego.

Po Mszy świętej przy suto zastawionych stołach i poczęstunku przygotowanym przez członkinie Koła Gospodyń z Białki kontynuowano spotkanie. Były wspólne śpiewy, góralskie granie i  wymiana doświadczeń.

Spotkanie zakończono modlitwą i wspólnym zdjęciem. Następne spotkanie odbędzie się w Juszczynie.