(Mt 25, 14-30)

Przypowieść o talentach

1.Dziś obchodzimy IV-Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego!”.To nie kolejna akcja charytatywna,ale propozycja nowego stylu życia i wrażliwości na drugich.Bo Ubogich mamy wśród nas.

2.W czwartek w ramach Trzeciego Czwartku miesiąca zapraszam na Chwilę Adoracji – Modlitwy w Ciszy.
-Rozpoczniemy Mszą Świętą o 17.00 a zakończym różańcem o 19.00.
-Zapraszam Członków naszych Róż do podjęcia roli gospodarza spotkania adoracyjnego.

Wszystkich zachęcam do KWADRANSU – CHWILI z Jezusem.

3.W najbliższą niedzielę obchodzimy kończąca rok liturgiczny – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
-Odśpiewamy uroczyste Te Deum dziękując Bogu za kolejny przeżyty rok wiary.
-Sercu Pana Jezusa polecimy wszystkie nasze rodziny – naszą Parafię.

Wtorek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Środa – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Czwartek – Wspomnienie bł. Salomei,zakonnicy
Piątek – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
Sobota – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

5.Najbliższa niedziela to także liturgiczne wspomnienie św. Cecylii,dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej.

Jest to święto naszej p.Organistki – Pani Krysi.Życzymy Jej zdrowia i ,,samych czystych głosów i dźwięków w instrumencie”.Obyśmy byli pojętnymi uczniami śpiewu,który prowadzi w naszej parafii – Szczęść Boże.
-Za wszystko co dla nas wykonuje i służy – Bóg zapłać.

Św. Cecylia,dziewica i męczennica

6.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7.Z naszej Wspólnoty Parafialnej w minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Franciszka Malik….Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….