1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. Kolejna okazja żeby zapytać o Twoją przyjaźń ze Słowem Bożym. Św. Hieronim mówi: “nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  2. Rozpoczynamy miesiąc maj; Maryjny i Polski. Udekorujmy nasze domy flagami: biało – niebieskimi i biało – czerwonymi.
    – to czas NABOŻEŃSTW MAJOWYCH
    – na wspólnym odmawianiu Litanii Maryjnej – Loretańskiej  gromadzimy się przez cały tydzień o 17.30, w niedzielę i święta modlitwę tą odmawiamy w Rodzinnym – sąsiedzkim Gronie.
    – dzieci i młodzież gimnazjum i średniej szkoły jako Młodość Białki podejmują “sztafetę modlitewną”.
    – Średnie pokolenie planuje jedno popołudnie w tygodniu.
    – SENIORZY są obecni w miarę swoich sił.
  3. W Pierwszy Piątek maja przyjdziemy na 18.00 na Mszę Św., po niej odprawimy “Majowe”
    – Rodzice dzieci I Komunijnych po wszystkim mają spotkanie.
    Okazja do spowiedzi
    Szkoła Podstawowa – czwartek od 16.00
    Gimnazjum i Młodzież – piątek od 16.00
    Pozostali wierni – 30 min przed Nabożeństwem w tygodniu.
  4. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 13.00
  5. W Środę 3 Maja w dzień Królowej Polski msze św. jak w każdą niedzielę.
    – o godz.10.00 na Mszę św. do Kaplicy na modlitwę za Strażaków zapraszają NASI DRUHOWIE.
    – dla dzieci planowane jest oglądanie sprzętu bojowego i cukierki.
  6. W przyszłą niedzielę o godz.8.00 Msza Św. Rocznica Komunii Św.
  7. W najbliższą I-szą sobotę jako Parafia podejmujemy wypełnienie “Orędzia Maryi z Fatimy.”
    – Będziemy w modlitwie PRZEPRASZAĆ za grzechy nasze i całego świata; (przez kolejnych 6 Pierwszych Sobót miesiąca)
    Dlatego: Gromadzimy się na godz.19.00
    Na Mszy św. przyjmujemy Komunię Św.
    Modlimy się Różańcem i adorujemy Pana Jezusa W PROCESJI ŚWIATŁA.
    Postaramy się o świece i odpowiednio je zabezpieczymy, aby nie brudzić woskiem.
    – Do obsługi procesji zapraszam mieszkańców ról: Czajowa, Bogaczowa, Bednarzowa, Kozłowa i Lasikowa.
  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Zemlik… wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…